if (CookieConsent::check('Analytics')) { }
Koulutukset
Tule kuulemaan, kuinka saat remburssista viejän työkalupakkiin turvaavan maksuinstrumentin ja miten voit hallita kassavirtaa remburssin avulla! Koulutuksessa käydään läpi remburssin idea, yleisimmät ehdot sekä asiakirjavaatimukset. Koulutuksen aikana on myös mahdollista esittää kysymyksiä.
Kenelle:
Koulutus sopii tuojille ja viejille, jotka ovat aloittelemassa remburssikauppaa tai kaipaavat syvällisempää ymmärrystä remburssista maksutapana. Tilaisuus soveltuu erinomaisesti myös yrityksissä myynnin ja rahoituksen parissa työskenteleville.
Asiantuntija:
Jussi Malminen, Senior Manager of Trade Finance, OP Yrityspankki Oyj
Ohjelma:
8.45 Yhteyden avaus
9.00 Remburssi maksutapana
Yleisimmät remburssiin vaaditut asiakirjat
Remburssisääntöjen tärkeimmät kohdat
12.15 Koulutus päättyy
Koulutus järjestetään yhteistyössä Helsingin seudun kauppakamarin kanssa.
Ilmoittautumisen voi peruuttaa kuluitta vähintään kaksi (2) viikkoa ennen tilaisuutta. 13–7 vuorokautta ennen peruutetuista ilmoittautumisista veloitetaan 50 % osallistumismaksusta ja tämän jälkeen peruutetuista ilmoittautumisista veloitetaan koko osallistumismaksu.
Normaalihinta 600 € + alv 24 %
Jäsenhinta 450 € + alv 24 %
Tapahtuma-aika | Ilmoittautumisaika |
---|---|
13.9.2023 9:00 - 13.9.2023 12:15 | 16.6.2023 15:00 - 12.9.2023 15:00 |